Yüzme Zayıflamada Daha Etkili

Zayıflamak için bir çok diyet programı uyguluyor, psikolojik destek alıyor  hatta operasyonlar geçiriyorsunuz… Sizce bunlar formunuzu korumak için yeterli mi?

Uygulanan diyet programları her zaman bir spor aktivitesi ile desteklenmelidir. Tabi burada vitamin ve vücut dengenizi bozmayacak şekilde, bir diyetisyen veya uzman kontrolünde ki egzersizlerden bahsediyorum.

prolesanpure.com

Bu egzersizlerden en çok uygulananları yürüme ve yüzme olarak belirtebiliriz. Peki sizce hangisi daha etkili ?

Her iki egzersizin de insan sağlığı açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.  Fakat yürümekten daha ziyade yüzmeyi tercih etmek çok daha etkili olabiliyor. Özellikle fiziksel olarak kilolu olan kişilerin yüzmeyi tercih etmesi daha akıllıca olabilir.  Kilolu kişiler yürüyüş ve koşu sırasında eklem bölgelerinde büyük ağrı duyma veya sakatlanma risklerini düşündüklerinde yüzme daha mantıklı gelebilir.

Esnekliği arttırma açısından yüzme diğer sporlardan çok daha faydalı.  Bunun yanında vücudun üst kısmını daha aktif kullandığımızdan kas gücünü daha orantılı bir şekilde arttırır.  Yüzmek için deniz bulmanız şart değil, ülkemizde hemen hemen her ilde gayet güzel havuzlar bulunmaktadır.

Promagnetin official website
Relieve yourself from pain!
Check it!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir