Romatizmaya Bitkisel Tedavi

Bedenimizin hareket etmesini sağlayan kaslar, kemikler, eklemler ve bu yapıları birleştiren bağlarda ön planda ağrı ve hareket kısıtlılığına bazen de şişlik ve şekil bozukluğuna neden olan rahatsızlıklara genel olarak romatizma adı verilmektedir.

Romatizma ciddi bir tedavi süreci içerisinde iyileşme gösterebilir fakat, dikkat edilmezse hastalığın tekrarlanma oranı çok yüksektir.

prolesanpure.com

Öncelikli seçimlerimizi doktorlardan yana uygulamak “şarttır”.

Genel tıbbi tedavi yanında beslenmemize dikkat ederek iyileşme sürecini hızlandırabiliriz. Peki bu dönemde hangi bitkisel ürünlerle romatizma şiddetini hafifletebiliriz.

Enginar: Vücuttaki zehiri atma özelliği işe başta romatizma olmak üzere, gut hastalığı ve eklem yanmasına karşı birebirdir. İçeriğindeki folik asit ve potasyum ile kemikleri kuvvetlendirir.

Domates: C vitamini deposudur, bu dönemde ağır ilaçlar kullanıyorsanız domates tüketimini kontrol altına almalısınız, midenizde yanma gibi sorunlara yol açabilir.

Kekik: Timol adı verilen bir tür doğal yağ, vücuttaki diğer yağların parçalanmalarını sağlar. Kekik yağı banyoda sürüldüğü zaman romatizma ağrılarını büyük ölçüde azaltır.

Promagnetin official website
Relieve yourself from pain!
Check it!

Zencefil: Uyarıcı etkileri kan damarlarını genişletip kan dolaşımı arttırarak romatizma ağrıları ve yanmalarını yok eder.

Tedaviler:
Hasdal tohumu dövülüp, bal ile karıştırılarak yenir. Ayrıca ağrılı bölgeye sürülür.

Aşağıdaki yağlar belli oranlarda karıştırılıp ağrılı bölgelere sürülür.

  • Pelesenk yağı 100 gr.
  • Kekik yağı 70 gr.
  • Alabalık yağı 50 gr.
  • Karanfil yağı 20 gr.

Önemle belirtmeliyim ki bu tedavi kesin bir çözüm değildir. Uzmanlardan destek almadığınız sürece hastalık kronik bir hale gelebilir. Ayrıca her türlü ihtimali göz önünde bulundurarak bu maddelere karşı herhangi bir alerjiniz olup olmadığını öğrenmeniz şarttır.

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar:

  • Çiller için Bitkisel Bakım Maskeleri
  • Bitkisel Çaylar ve Faydaları
  • Nar Yağı Güzelleştiriyor (Nar Çekirdeği Yağı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir